Výběr garnýže

Jak správně vybrat garnýže

V našem e-shopu naleznete velký výběr garnýží. Garnýže si můžete vybrat z mnoha typů a je velmi důležitý správný výběr. Je nutné si uvědomit do jakého interiéru garnýže pořizujeme. Do klasických a tradičních interiérů doporučujeme dřevěné garnýže. Do moderních interiérů se hodí kovové garnýže. V našem e-shopu naleznete širokou škálu kovových garnýží s různými průměry a tvary záclonových tyčí. Dřevěné garnýže nabízíme v mnoha barevných variantách s výběrem různých koncovek.

Správné zaměření délky garnýže je velmi důležité. Obecně platí, že při volbě jednořadých garnýží na záclony doporučujeme přesah 15 - 20 cm z každé strany než-li je velikost stavebního otvoru. U dvouřadých garnýží určené pro zavěšení záclon a závěsů pak doporučujeme přesah alespoň 30 cm z každé strany.

Uváděné délky garnýží jsou délky tyčí bez koncovek. Veškeré garnýže lze v případě potřeby zkrátit pilkou na dřevo nebo železo.

Veškeré námi dodávané záclonové tyče dodáváme jako kompletní sety a Vám postačí garnýže pouze připevnit. V případě že požadujete více nařasené závěsy nebo záclony, je možné si dokoupit ke garnýžím navíc kroužky a žabky. Kroužky s žabkami jsou ke garnýžím dodávány podle délky a to vždy po 12-ti cm/ks, což je dostačující počet pro klasické zavěšení záclon.